Že zimní chod ušetří náklady na topení už jistě víte, ale najde se pro něj využití i v létě? Myslíme si, že ano!
Letní počasí již nabíhá na dráhu. Na sluníčku je pořádně vedro a kdo má pokoj obrácený na jih, začíná to silně pociťovat i ve svém interiéru. I nám už začíná cukat ruka směrem k dálkovému ovládání pro bílý stropní ventilátor AireRyder 43311 Classic, který zdobí naši kancelář.
Šetrnější ventilace se zimním chodem...
Jenže je tu drobný zádrhel, výkyvy teplot nám nedělají moc dobře. Sem tam nachlazení, sem tam bolest hlavy. Z průvanu od ventilátoru, který máme přímo nad hlavou, máme proto respekt.
Možná to znáte - sloup rozvířeného vzduchu je nejsilnější právě pod vrtulí ventilátoru a sedět dlouho v takovém prostředí, když větrák jede na nejvyšší výkon, není zrovna zdravé.
A tak nás napadlo chytré řešení, jak omezit tento nežádoucí efekt: přepnout ventilátor na zimní chod!
Co je zimní chod?
V zimním chodu se lopatky točí obráceně, než normálně, a proto jiným způsobem rozrážejí vzduch. Pod vrtulí vzduch neklesá tak prudce jako při běžném chodu.
U běžného chodu ventilátor vysílá vzduch kolmo dolů k podlaze, od které se potom odrazí horizontálně do všech stran.
Dejte ventilátoru reverz a uvidíte.
Při reverzním chodu ale lopatky posílají vzduch nahoru ke stropu a k bočním stěnám, odkud vzduch "klouže" dolů. Celý smysl zpětného chodu spočívá v jemném rozmíchávání teplotních vrstev v celé místnosti. Tím přispívá k rovnoměrnému rozložení teploty vzduchu od podlahy až ke stropu.
V zimě to pomáhá ušetřit náklady na topení. A jak jsme nedávno zjistili - v létě to pomáhá minimalizovat průvan!
Kam dál? Mrkněte na náš široký výběr ventilátorů se zpětným chodem.
Tým Gavri.cz