Máme pro vás pár tipů na to, jak vybrat zvlhčovač vzduchu, který bude výkonný a především vyřeší vaše požadavky. Člověk by měl zvlhčovač vzduchu vybírat především podle technických a výkonových parametrů. Problém je, že tyto údaje běžnému uživateli nic neříkají. Proto jsme pro vás sestavili stručný přehled, podle kterého vyberete ten nejlepší zvlhčovač do vaší domácnosti. Zvlhčovač vzduchu vybírejte pečlivě, nespěchejte s rozhodnutím! Je to investice, která se vyplatí, ale musíte si opravdu zvolit takový přístroj, který bude splňovat vaše požadavky nebo se bude hodit do místnosti, ve které jej chcete používat.
Nejdůležitější parametry aneb jak vybrat zvlhčovač vzduchu
Cena zvlhčovače
Cena bývá hlavním faktorem při výběru zvlhčovače. Pohybuje se řádově v tisícikorunách dle schopností přístroje a možností jeho nastavení a automatizace.
Velikost místnosti
Úzce souvisí s výkonem zvlhčovače. Čím větší je místnost, tím větší by měl být výkon zvlhčovače, aby dokázal udržet vlhkost na požadované úrovni. Pokud je místnost opravdu veliká, můžete použít zvlhčovačů více.
Výkon a spotřeba
Většina zvlhčovačů funguje na principu uvolňování studené páry (není ovlivněna teplota interiéru), díky čemuž přispívají k přirozené míře vlhkosti. Výkon jako takový se posuzuje podle toho, kolik páry je zvlhčovač schopen za určitý čas vytvořit. Výkon zvlhčovače se zároveň projeví na účinnosti přístroje a na spotřebě elektrické energie.
Hlučnost zvhlčovače
Nejhlučnější bývají parní zvlhčovače, ostatní typy již tak hlučné nejsou. Všechny námi nabízené produkty nejsou hlučnější než 25 dB, proto je při provozu pravděpodobně ani nebudete vnímat.
Zabudovaný vlhkoměr
Zabudovaný vlhkoměr neboli hygrostat je velikou výhodou, takže i tento fakt rozhoduje při rozhodování, který zvlhčovač vybrat. Ukazuje vám, jaká je relativní vlhkost vzduchu v místnosti a podle toho můžete nechat zvlhčovač dále zapnutý nebo jej vypnout. Pokud je přístroj automatický, stačí nastavit požadovanou vlhkost a přístroj se po jejím dosažení automaticky vypne. Pokud přístroj zabudovaný vlhkoměr nemá, je nutné přístroj zapínat a vypínat manuálně.
Aromaterapie
Některé zvlhčovače nabízejí funkci aromaterapie. Jde o to, že do speciální nádobky přidáte esenciální oleje, které se smíchají s párou a příjemně provoní okolí zvlhčovače.
Velikost nádržky
Každý zvlhčovač obsahuje nádobku na vodu, aby ji mohl přeměňovat na páru. Čím větší je tato nádržka, tím méně často musíte vyměňovat vodu. V této nádržce se ale mají tendenci usazovat bakterie, proto jsou některé produkty vybavené speciálními filtry a čistícími mechanismy (například předehřev vody), které udrží vodu čistou.
Nastavitelná doba provozu
U automatických přístrojů můžete nastavit, jak dlouho chcete, aby přístroj běžel, a také po jaké době se má vypnout.
Přítomnost ionizátoru
Pro kvalitní vzduch je důležitá nejenom jeho vlhkost a čistota, ale také přítomnost určitého spektra iontů. Ty mohou být kladné nebo záporné, přičemž vyšší koncentrace záporných prospěšně ovlivňuje naše zdraví. Ty produkuje vestavěný ionizátor, jehož funkce se dá vypnout. Jeho chod není energeticky náročný a nezvyšuje hlučnost přístroje.
Dálkové ovládání
Je určeno pro pohodlnější ovládání přístroje. Doufáme, že jsme vám pomohli s řešením toho, jak vybrat vhodný zvlhčovač vzduchu pro vaši domácnost! V případě zájmu nás oslovte, rádi vám zodpovíme vaše dotazy spojené s výběrem zvlhčovače.