Zvlhčovače s permanentními filtry do nádrže

Jednou za čas je ponoříte do octové vody a můžete je používat znovu. U ultrazvukových zvlhčovačů Clean Air Optima není třeba dokupovat filtry proti vodnímu kameni a mikrobům. Jsou vybavené permanentním filtrem, který se dá jednoduše obnovit. S použitím běžných kuchyňských surovin lze filtr "restartovat" během asi 15 minut.

ca-606_zvlhcovac-vzduchu-s-ionizatoremJak se filtr obnovuje:

  1. Vyjměte filtr z nádobky.
  2. Do sklenice nalijte trochu bílého octa.
  3. Filtr namočte do octa tak, aby byly všechny kuličky ponořené v kapalině.
  4. Ponechte v octu 10 minut.
  5. Vyndejte filtr ze sklenice a několikrát ho přotřepejte.
  6. Filtr vyčistěte a znovu opláchněte čerstvou vodou.
  7. Filtr můžete poté nasadit zpět do nádrže a začít používat. Jeho schopnosti budou obnoveny.

 

Všechny zvlhčovače s tímto typem filtru zde.

Jak se starat o permanentní filtr do zvlhčovače

Pokud zvlhčovač zrovna není zapnutý po delší dobu, vyjměte filtr z nádrže, nechte ho zcela oschnout a zabalte do ochranné folie. Skladujte v temném a suchém místě.

Při pravidelném čištění filtru octem je provoz zvlhčovače zcela hygienický.

Složení a princip permanentního filtru do zvlhčovače

Permanentní filtr se skládá z vnějšího krytu, vnitřního cylindru a řady malých kuliček, které jsou volně uloženy v pouzdru. Kulatý tvar umožní znásobit plochu filtru. Ve filtru najdete keramické kuličky a antibakteriální kuličky.

Keramické kuličky díky směsi, ze které jsou vyrobené, odbourávají vodní kámen. Minerály, které způsobují vodní kámen, ke kuličkám přilnou a vytvoří na nich povlak. Tím se voda částečně změkčuje a minerály vápence se neuvolňují do místnosti.

Bílé kuličky jsou naplněné a potažené nanostříbrem, antimikrobiální látkou, která neutralizuje mikroorganismy jako bakterie a plíseň. Díky svému rozměru v řádu nanometrů se voda dezinfikuje pozvolna a filtr vydrží mnoho let.

 Kuličky z nanostříbra fungují v nádrži antibakteriálně.
Kuličky z nanostříbra zachycují mikroorganismy v nádrži a neutralizují je.

Často kladené otázky:

1. Jak často musím filtr čistit?

Výrobce doporučuje filtr ponořit do octa aspoň jednou za měsíc (při denním používání), nebo po 1000 hodinách užívání filtru.

 

2. Pokud zvlhčovač zrovna nezvlhčuje, ale vodu mám stále v nádrži, opotřebovává se filtr?

Ano. Máte-li zvlhčovač vypnutý, ale filtr je stále ponořený do vody, počítá se to jako "užívání filtru". Pokud zvlhčovač delší čas nepoužíváte, vylijte z něj vodu, nechte ho zcela uschnout a filtr uskladněte na temném a suchém místě.

 

3. Máme příliš tvrdou vodu a zvlhčovač po nějakém čase způsobuje jemný bílý prach na nábytku.

Vodu před nalitím do zvlhčovače přefiltrujte. V případě zvýšené tvrdosti vody je na místě zvýšená údržba filtru. Lze také vypnout ionizátor, který může umocňovat efekt bílého povlaku.

 

4. Povlak se tvoří dál i po vyčištění filtru.

Pravděpodobně máte extrémně tvrdou vodu s vysokým obsahem minerálů. Filtr nezvládá navázat takové množství minerálů. Doporučujeme používat měkčí vodu.

Vodu lze změkčit například převařením - sníží se množství minerálů. Do zvlhčovače ale nikdy nelijte horkou vodu. Po převaření nechte vodu zcela vychladnout, než ji vlijete do nádrže. Dále lze použít voda filtrovaná přes vodní filtr, kojenecká voda, voda balená (ne minerální), nebo namíchejte destilovanou vodu s vodou z kohoutku.

 

5. Lze filtry dokoupit i do jiných zvlhčovačů? 

Ne. Permanentní filtry značky Clean Air Optima pasují jen do zvlhčovačů stejné značky. 

Zpět na nabídku zvlhčovačů