Domácí odvlhčovač vzduchu
Prostředí, ve kterém se pohybujeme, zásadně ovlivňuje naše zdraví. Proto by ani v domácnosti neměl chybět kvalitní odvlhčovač vzduchu, který bude udržovat optimální hodnotu mezi 40-60 % relativní vlhkosti.
Vysoušeče nejen, že zmírňují zdravotní obtíže způsobené příliš vlhkým vzduchem, ale rovněž zabraňují tvorbě plísní na zdech. Jeho funkce tak oceníte zejména v místnostech s přirozeným výskytem nadměrné vlhkosti, jako jsou koupelny, prádelny a sklepy. Domácí odvlhčovač dokáže pohlcovat i pachy, proto může být praktickým pomocníkem i do kuchyně. Důvodů pro jeho pořízení je však mnohem více.
Domácí vysoušeč vzduchu v praxi
Jak už název napovídá, domácí vysoušeč vzduchu je vhodný primárně do domu či bytu, kde bude odstraňovat přebytečnou vlhkost. Bude váš tak domov ochraňovat před výskytem plísní a roztočů, ale zároveň zamezí škodám na majetku. Domácí odvlhčovače dokonce mohou prodloužit životnost vaší stavby, neboť nadměrná vlhkost může způsobovat destrukci konstrukčních materiálů.
Domácí odvlhčovač se uplatí všude tam, kde je přirozeně vyšší vlhkost vzduchu a není možnost větrání. Tato zařízení jsou tak vhodná zejména do uzavřených místností, kdy dochází k rychlému a efektivnímu odčerpání vlhkosti. Využití tak budou mít v koupelnách, prádelnách, spižírnách, kuchyních, suterénech a sklepech. Avšak dobrý odvlhčovač můžete využít i při sušení prádla nebo vysoušení zdiva.
Skladný, tichý a moderní
Nemusíte se bát nadměrného hluku, domácí vysoušeč je velmi tichý a výkonný společník. Odvlhčovací výkon se udává v litrech za hodinu a zpravidla se u domácích modelů pohybuje od 5 do 30 litrů za hodinu. Modernější zařízení mají i funkci regulace výkonu, kdy můžete libovolně řídit výkon, hlučnost i spotřebu energie. Tyto přístroje zpravidla i automaticky reagují na naplnění vodní nádoby, stejně tak stav těchto informací můžete číst na displeji. Ovládání je jednoduché a lze vysoušeč kontrolovat i na dálku díky ovladači.
Vložením filtru se z přístroje stane multifunkční zařízení 2v1. Přístroj s tímto vylepšením pohlcuje nejen pachy, ale také dokáže likvidovat toxické látky ve vzduchu a zároveň vytvořit čerstvý a svěží vzduch.
Domácí vysoušeč vzduchu má navíc propracovaný design a hodí se tak do každého interiéru. Zpravidla se jedná o malé mobilní zařízení, které je vybaveno držadly a kolečky na spodu. Je tak zároveň i snadno přemístitelný.
Typy domácích odvlhčovačů
Domácí odvlhčovače se dělí na dva základní typy a to kondenzační a adsorpční. Oba modely jsou si podobné, neboť mají ventilátor i vodní nádržku. Výrazně se však odlišují ve způsobu, jakým odstraňují vodu ze vzduchu. Při výběru vysoušeče by tak měl roli hrát i princip odvlhčování, neboť na základě něj můžete vybrat účinnější odvlhčovač do vaší místnosti.
Kondenzační odvlhčovač
Většina domácích vysoušečů vzduchu funguje na principu kondenzace. V takovém případě je vlhký vzduch nasán ventilátorem a ochlazen za pomocí chladicí jednotky, kde se vzduch promění na kapalinu. Kondenzovaná voda steče do zabudované sběrné nádoby, která je součástí odvlhčovače, případně je vedena hadicí rovnou do odpadu. Tím se odvlhčí vzduch, který se následně zahřeje a je veden zpět do místnosti. Velkou výhodou je jejich nízká spotřeba a schopnost nepřetržitého fungování i při vyšší teplotě.
Adsorpční odvlhčovač
Adsorpční odvlhčovač funguje obdobně jako kondenzační, avšak vlhkost ze vzduchu je odstraňována díky speciální hygroskopické vrstvě, která ji pohltí. Oproti předchozí metodě je tento způsob energeticky náročnější, ale naproti tomu mají mnohem tišší chod. Zpravidla se jedná o vhodnější řešení, pokud hledáme odvlhčovač do chladnějších prostor.
Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem
Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem